Pomiar i montaż dekoracyjnych paneli szklanych deKEA

Wytyczne dotyczące pomiaru i montażu dekoracynych paneli szklanych deKEA

Szkło wysyłamy na teren całej Polski. Oferujemy pomiar i montaż paneli szklanych (na terenie Małopolski i Śląska), aczkolwiek tak pomiar jak i montaż jest bardzo prosty - poniżej więcej an ten temat.

Dlaczego klejenie do podłoża?

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest przyklejenie szkła do ściany. Nie pozostawia się w ten sposób szczelin za szkłem w których zbiera się bród ( tak jak np.w przypadku montażu szkła za pomocą dystansów).

Szkło, które przykleja się do ściany powinno mieć mieć 4 mm grubości, w przypadku dużych wymiarów powinno być hartowane, do mniejszych dekoracji można zastosować szkło Float.

Klejenie zapewni trwałe i pewne łączenie szkła do innych powierzchni.  Nasza firma wykonała już wiele prób na wielu klejach, ale polecamy tylko jeden, który gwarantuje wysoką jakość łączenia – klej LAKMA (do luster i paneli szklanych) - jest to klej silikonowy- bezbarwny  kliknij i dowiedz się więcej o kleju.  (klej do zakupienie w naszym sklepie on line - koszt 50 zł/tubkę - wystarcza na 1 m2 powierzchni)

1. Podłoże

Podłoże powinno być białe, w przypadku innych odcieni istnieje ryzyko przebarwień grafiki (szczególnie w przypadku bardzo jasnego szkła dekoracyjnego)

Podłoże  powinno  być równe, pozbawione  pęknięć,  uwypukleń  czy plam. Zaleca się sprawdzenie  kątów prostych  podłoża.  

2. Pomiar powierzchni na której pojawi się dekoracyjne szkło

Pomiar powierzchni prostej  na której będą montowane panele szklane powinien  zostać wykonany przynajmniej  w 3 miejscach. Należy  pamiętać aby uwzględnić zapas (tolerancja wymiaru) – około 2 mm (jak na rysunku)

3.  Pomiar otworów pod gniazdka elektryczne

 • Wymiar ustawionego otworu powinien być podany do jego osi (środka otworu) od obydwu krawędzi

 • Minimalna odległość otworu od krawędzi szyby nie może być mniejsza niż 50 mm do krawędzi otworu

4. Jak zmierzyć wielkość zamawianej szyby w przypadku łączenia tafli.

 • W przypadku łączenia szyb w narożach, należy dodatkowo od szyby montowanej jako druga (szyba dostawiana) odjąć grubość szyby montowanej jako pierwsze) – około 5 mm

 • W przypadku szyb nietypowych, ostateczny wymiar należy pomniejszyć wg rysunku

5. Montaż szkła dekoracyjnego deKEA

 • Przed nałożeniem kleju wstępnie przyłóż panel szklany w miejsce docelowe. 
 • Następnie niewielką ilość kleju nakładaj na tylną, białą (zalaminowaną) część szkła  
 • Nie należy nakładać kleju zbyt blisko krawędzi, by po dociśnięciu szkła do ściany nie wypłynął. 
 • Klej nakładaj równomiernie na całą powierzchnię panela (w odstępach co 10-15 cm).
 • Plamy kleju powinny byś dosyć duże (średnica ok. 1 cm ) tak, aby klej po docisnięciu szkła do ściany wypełnił ewentualne nierówności, a także pozwolił na manewrowanie szkłem (żeby je jak najbardziej dopasować
 • Nie należy nakładać kleju zbyt blisko krawędzi (minimum 5 cm), by po dociśnięciu tafli do sciany klej nie wypłynał.
 • Tak przygotowany panel szklany przyklej niezwłocznie do podłoża i z wyczuciem dociśnij powierzchnie szkła do ściany ( Jak naklejać kliknij tutaj
 • Po odpowiednim ustawieniu paneli proszę je dociskać przez około 3 minuty. Po około 5 minutach klej już mocno wiąże się z podłożem (trudno manewrować panelem). 
 • Klej w 100% wiąże się podłożem po około 24h.

6.  Problem z pomiarem?

Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek problemy z podaniem nam wymiaru zamawianego szkła wystarczy wysłać nam schemat ściany. Prześlemy Wam  prawidłowe wymiary szkła i najbardziej optymalne wielkości tafli.

7.  Problem z kadrowaniem zdjęcia/grafiki

Jeżeli już znalazłeś idealna grafikę na Twoją ścianę a masz problem z odpowiednim wykadrowaniem grafiki, nie martw się – kliknij pod grafiką „Zapytaj o ten produkt” i wyślij nam schemat ściany i Twoje sugestie dotyczące ułożenia grafiki na ścianie.

8.  Czy szkło można kleić bezpośrednio na glazurę?

Można przykleić szkło bezpośrednio na glazurę, jednak należy pamiętać, że glazura odstaje od ściany około 10 mm.  Jeśli będzie ona widoczna z boku, trzeba będzie ją czymś zamaskować. Ponadto może być problem z zamontowaniem gniazdek elektrycznych w szkle - mogą okazać się za głęboko osadzone. Nie wiedząc w jakim stanie jest połączenie glazury ze ścianą, lepiej nie ryzykować dodatkowym obciążeniem spoiny. Najlepiej jest zerwać glazurę, oczyścić ścianę z resztek kleju, zagruntować powierzchnię i dopiero na tak przygotowaną ścianę przykleić szkło.

9. Jak wysyłamy panele szklane?

Panele szklane pakujemy w bezpieczne opakowania (skrzynie, styropian, narozniki itd), dostarczamy na terenie całej Polski  (przesyłki ubezpieczone).


Firma deKEA  gwarantuje właściwą jakość produktu, ale nie ma wpływu na warunki i sposób jego zastosowania. Informacje i zalecenia podane w niniejszej instrukcji są oparte na naszej wiedzy i doświadczeniu, ale należy je zweryfikować w konkretnych zastosowaniach